Als er geen inspectie wordt uitgevoerd, maar wel onderhoud, voldoe ik dan aan mijn verplichting?
De verplichting voor onderhoud en inspectie van installaties komt voort uit de Zorgplicht in het Bouwbesluit 2012. Hier geeft artikel 1.16.1.2.b aan dat de installatie adequaat beheerd moet worden. Wat adequaat is staat er daar en tegen niet in aangegeven. Hiervoor moet je zelf een invulling vinden. Meestal wordt hiervoor de ISSO 79 gebruikt. In ieder geval moet de installatie zowel onderhouden als geïnspecteerd worden. Alleen onderhoud is dus niet voldoende.
Alle normen en eisen van noodverlichting in 1 overzicht?
Download gratis de prestatie-eisenkaart noodverlichting
Cursisten vertellen
Wat cursisten over ons zeggen
Gerelateerde kennisbank artikelen
Voor een bouwvergunning moet je weten welke eisende gemeente stelt met betrekking tot noodverlichting en het Bouwbesluit.
Het plan van eisen voor noodverlichtingsinstallaties zorgt voor duidelijke afspraken bij aanbesteding, realisatie, inspecties en onderhoud.
Is noodverlichting verplicht in parkeergarages? Het antwoord vind je in onze kennisbank.